انتخاب بهترین زیتون ایرانی

زیتون به طور گسترده در سرتاسر مدیترانه رشد می‌کند، جایی که از زمان‌های کتاب مقدس در آنجا کشت می‌شده است، زیتون‌ها عمدتا سبز و سیاه هستند، اما می‌توانند در سایه‌های مختلفی نیز در بین آن‌ها وجود داشته باشند.

تفاوت رنگ نشان دهنده تنوع آنها نیست، بلکه نشان دهنده مرحله رسیدن به هنگام چیدن است. زیتون سبز در اکتبر یا نوامبر، زمانی که هنوز جوان است، برداشت می شود. زیتون سیاه در ماه دسامبر چیده می شود و در آن زمان بالغ شده و کاملا رسیده است.

بیشتر محصول برای تهیه روغن زیتون استفاده می شود و بقیه آن با ترشی کردن، ترشی کردن یا گاهی نمک زدن حفظ می شود تا همانطور که هستند خورده شود یا در پخت و پز استفاده شود.

ویژگی زیتون با کیفیت

طعم زیتون پخته شده بسیار متفاوت است. بهترین ها معمولا آزاد فروخته می شوند که به شما امکان می دهد قبل از خرید طعم های مختلف را امتحان کنید.

به طور کلی، زیتون سبز پرپشت ترین و سفت ترین است و طعم تندتری دارد. انواع خوبی که باید به آنها توجه کنید شامل زیتون های آبدار ملکه یا مانزانیلا کوچکتر، هر دو از اسپانیا، یا Cerignola ایتالیایی است.

از آنجایی که به زیتون سیاه زمان بیشتری برای رسیدن داده شده است، صادرات روغن زیتون بیشتری دارند که به آنها طعم ملایم تر و بافت نرم تری می دهد. به دنبال پوست های براق و برای حداکثر تأثیر طعم، اندازه کوچک و چروک شدن جزئی باشید – زیتون های ایتالیایی گاتا و زیتون های لیگوریا بسیار خوب هستند.

جوهر زیتون های سیاه که تمایل به قلع کردن در آب نمک دارند معمولاً زیتون های سبز رنگ هستند طعم آنها در مقایسه با چیز واقعی چیزی نیست.

روغن زیتون اتکا ورامین

زیتون کالاماتا از شهری به همین نام در یونان می آید آنها بزرگ، با رنگ بنفش و طعم میوه ای هستند و بهترین آنها در این کشور به حساب می آیند.

همچنین می توان زیتون ها را با طعم دهنده هایی مانند مغزها، پوست لیمو، کپر، آنچوی و فلفل پر کرد. از آنجایی که زیتون‌ها سفت‌تر هستند و طعم تندتری دارند، زیتون‌های سبز بزرگ‌تر، مانند زیتون‌های آپولیا و سیسیل در ایتالیا، کاندیدای پر کردن هستند. از خرید زیتون بدون هسته خودداری کنید، زیرا طعم آن پایین است.

روغن آب نمکی که در آن ذخیره شده اند را تخلیه کنید، سپس در صورت تمایل، آن را سوراخ کنید (می توانید برای این کار چاله بخرید). طبق دستور غذایی خود آن را کامل یا خرد کنید.

 

زیتون های کنسرو شده یا بطری شده و  روغن زیتون رویال اصلی  باید تا زمان باز شدن در جای خنک و تاریک نگهداری شوند. آنها تا 12 ماه دوام خواهند داشت. بعد از باز کردن در یخچال در ظرف دربسته نگهداری کنید به مدت 3-4 روز نگهداری می شود.

زیتون های آزاد خریداری شده نیز باید در ظرف دربسته نگهداری شوند و در همان مدت زمان مصرف شوند. زیتون پر شده را با نوشیدنی سرو کنید. برای ساختن تاپناد استفاده کنید. خرد کرده و به سالاد، پاستا یا خورش اضافه کنید یا برای روی پیتزا استفاده کنید.