تاریخچه زیتون در سراسر جهان

ریشه زیتون در یک رژیم غذایی سنتی مدیترانه ای است، اما این روزها در سراسر جهان از آن لذت می برند. بنابراین روز ملی زیتون در 1 ژوئن فرصتی عالی برای یافتن راهی برای گنجاندن مقداری زیتون در رژیم غذایی خود است. شاید از خواربار فروش محلی، شما یک بار  داشته باشد که به شما امکان می دهد از بین انواع متعدد زیتون انتخاب کنید. یا شاید یک زیتون در بار محلی خود به عنوان چاشنی مارتینی دریافت کرده باشید. (حتی جیمز باند در جدیدترین فیلم جاسوسی معروف، Spectre، به مارتینی تزئین شده با زیتون روی آورد.)  بیشتر از آن چیزی که فکر می کنید فواید تغذیه ای دارد. آنها مجموعه ای از انواع سالم چربی ها و اسیدهای چرب را ارائه می دهند، در حالی که منبع طبیعی آهن نیز هستند و راه های بسیار بیشتری برای تهیه زیتون وجود دارد که احتمالاً می دانید. زیتون بر روی درختان رشد می کند، و می توان آنها را برای خدمت به عنوان میوه سفره یا برای تولید روغن پرورش داد. اگر با روغن زیتون آشپزی می کنید، می توانید از همان فواید سلامتی که خوردن زیتون دارد، از جمله معرفی چربی های سالم بهره مند شوید. خواربار فروشان طیف گسترده ای از روغن های زیتون را حمل می کنند، بنابراین شما گزینه های زیادی برای گنجاندن آنها در دستور العمل های خود دارید. روز ملی زیتون یک روز عالی برای امتحان کردن برخی از انواع جدید زیتون است. و همچنین یک روز عالی برای یادگیری ترفند جادویی برای گرفتن پیمنتو در داخل زیتون سبز است. (ماشینی با سرعت بالا زیتون را سوراخ می کند و سپس در پیمنتو پر می کند که متأسفانه آنقدرها هم جادویی نیست.)

راهی جدید برای خوردن زیتون پیدا کنید.

از روز ملی زیتون به عنوان بهانه ای برای تهیه یک دستور غذا بر پایه برای خانواده استفاده کنید. همچنین می توانید روغن زیتون اتکا سیاه را به املت، پیتزا یا ناچو اضافه کنید تا طعم و بافت آن غذاها تغییر کند. سفر به خواربار فروشی محلی را در نظر بگیرید و از طریق بار زیتون نگاه کنید.  و انواع زیتون ها را انتخاب کنید و امتحان کنید. حتی می‌توانید را با چند غذا – فراتر از پیمنتو – برای طعمی منحصربفرد پر کنید.

 

از یک رستوران مدیترانه ای معتبر محلی دیدن کنید.

اگر می توانید یک سفر سریع به مدیترانه برای صرف غذا در یک رستوران بومی معتبر داشته باشید، این بهترین راه برای جشن گرفتن روز ملی روغن زیتون رویال اصلی است. اگر در بودجه شما نیست، غذا خوردن در یک رستوران مدیترانه ای محلی را در نظر بگیرید و چند دلار در هزینه بلیط هواپیما صرفه جویی کنید. شما باید به راحتی چیزی را در منو پیدا کنید که شامل زیتون باشد.

صادرات زیتون

با عبارت گسترش شاخه زیتون آشنا شوید.

ایده گسترش شاخه زیتون برای ترویج صلح به فرهنگ یونان و روم باستان برمی گردد. کسی که در آن زمان در جنگ شکست می خورد از شاخه زیتون استفاده می کرد تا نشان دهد که برای صلح طلب می کند. و در کتاب مقدس، داستان کشتی نوح شامل کبوتری بود که شاخه زیتون را حمل می کرد تا نشان دهد زمینی را پیدا کرده است که استعاره ای از صلح بین خدا و انسان است. اکنون نمی توانیم تضمین کنیم که ارائه شاخه زیتون به رفع دشمنی شما با همسایه کمک می کند. اما همراه داشتن دو لیوان مارتینی، ودکا، ورموت و یک شیشه زیتون ممکن است کارساز باشد.