تفاوت روغن زیتون تصفیه شده و نشده به همراه کاربرد و ویژگی های آن ها

یکی از روغنهای سالم روغن زیتون تصفیه شده است، برای اطلاع از تفاوت روغن زیتونها به همراه ویژگی آن ها می توانید در ادامه همراه ما باشید.

تفاوت روغن زیتون تصفیه شده و نشده به همراه کاربرد و ویژگی های آن ها

تفاوت روغن زیتون تصفیه شده و نشده

تفاوت روغن زیتون تصفیه شده و نشده درخت زیتون درختی با قدمت طولانی مدت است، این درخت در کشورهای خاصی از جهان رشد بسیار زیادی دارد، میوه درخت زیتون می تواند موارد استفاده زیادی داشته باشد.

یکی از مهم ترین موارد استفاده از زیتون استخراج روغن تولید شده در آن می باشد، روغن زیتون جزو روغنهای گیاهی فوق العاده سالم محسوب شده و برای بدن انسانها فواید زیادی دارد.

روغن زیتون توسط مرکز تولید روغن زیتون با استفاده از امکانات لازم استخراج می گردد، از روغن زیتون اغلب به هنگام پخت و پز غذاهای مختلف و یا تهیه سالادهای گوناگون به صورت کاملا طبیعی و خالص استفاده می شود.

از روغنهای زیتون نه تنها در آشپزی بلکه در تولید انواع محصولات مختلف آرایشی و بهداشتی همانند شامپوها، صابونها و یا لوسیونهای مختلف نیز استفاده می گردد، زیرا تاثیرات مثبتی که این روغن بر روی پوست و مو دارد به صورت علمی ثابت شده است.

استفاده از انواع محصولات پوستی مختلف حاوی روغن زیتون باعث نرم و لطیف تر شدن پوست می گردد، بدین ترتیب از ایجاد خشکی پوست جلوگیری می شود و در نهایت پوست جوان تر دیده می شود.

همان‌طور که می‌ دانید تولید زیتون در کشورهای مختلف در مقادیر گوناگون انجام می شود اما باید بدانید که بیشترین میزان تولید زیتون در برخی از کشورهای اروپایی می باشد که از جمله آنها می‌ توان به اسپانیا، یونان و همچنین ایتالیا اشاره نمود.

کشورهای تولید کننده روغن زیتون این محصول را به صورت کاملا تجاری سازی شده به بازارهای مختلف جهانی و کشورهایی که بزرگترین مصرف کننده روغن زیتون هستند صادر می‌ کنند و به این ترتیب در زمینه تجارت روغن زیتون موفقیتهای بسیار زیادی را به دست می آورند.

انواع روغن زیتونهایی که توسط تولید کنندگان این محصولات تولید می گردند ممکن است از لحاظ برخی از ویژگیها با هم تفاوت داشته باشند، هر کدام از روغن زیتونها با نامهای متفاوتی در بازار عرضه می شوند که نشان دهنده نوع تولید و همچنین کیفیت آنها می باشد.

خریداران باید حتما با انواع روغن زیتونهای موجود در بازار آشنایی لازم را داشته باشند تا بتوانند با توجه به نیاز خود مناسب ترین نوع روغن زیتون را تهیه کرده و از آن استفاده نمایند.

اگر به عنوان مشتری روغن زیتون به دنبال روغن زیتونی هستید که کاملا طبیعی و خالص باشد و عاری از هرگونه مواد شیمیایی و نگهدارنده باشد توصیه می شود به سراغ روغن زیتونهای فرابکر که مرغوب ترین نوع روغنها هستند بروید.

روغن زیتونهای فرابکر مناسب برای مصارف مختلف هستند و هیچ گونه دستکاری بر روی آنها انجام نشده است، پس می توانید کاملا از بابت سالم بودن این روغنها مطمئن باشید، با مصرف نمودن این روغن زیتونها می توانید سلامت بدن خود را تضمین کنید.

روغن زیتونهای فرابکر همان روغن زیتونهایی هستند که تصفیه نشده می باشند، به همین دلیل مقدار آنتی اکسیدان در آنها بسیار بالا است، روغن زیتونهای تصفیه نشده خود ممکن است انواع مختلفی داشته باشند.

نوع دیگری از روغن زیتون وجود دارند که با نام روغن زیتون تصفیه شده در بازار عرضه می‌ شود، بدون شک این روغن زیتونها کیفیت پایین‌ تری نسبت به روغن زیتونهای تصفیه نشده دارند و تا حدودی طعم و مزه اصلی و خواص مهم خود را از دست داده اند، معمولا این نوع روغن زیتونها با قیمت کمتری نیز به فروش می رسند.

با بررسی نمودن جدول ارزش غذایی روغن زیتون در می‌ یابید که در هر ۱۰۰ گرم از روغن زیتون حدود ۸۸۴ کیلو کالری انرژی وجود دارد که مقدار بالایی به حساب می آید، این محصول فاقد کربوهیدرات و همچنین پروتئین می باشد.

انواع مرغوبترین روغن زیتونهای تولید شده دارای ویتامینهای e و k بوده و همچنین آهن، امگا ۳ و امگا ۶ نیز دارند، غذاهایی که با استفاده از روغن زیتون آماده می شوند مقدار سلامتی بیشتری دارند و برای بدن خطرات کمتری را ایجاد می کنند.

افرادی که با استفاده از روغنهای اشباع شده حیوانی و یا جامد آشپزی می نمایند باید توجه داشته باشند که این روغنها ممکن است برای سلامت آنها مضر باشند، پس بهتر است هرچه سریعتر این افراد روغنهای اشباع شده را با روغنهای گیاهی سالم مانند روغن زیتون جایگزین کنند تا بدین ترتیب از ایجاد کلسترول بد در خون خود جلوگیری نمایند و در نهایت سلامت قلب و عروق خود را تضمین کنند.

به صورت علمی ثابت شده است که افرادی که روغن زیتون مصرف می‌ کنند کمتر دچار بیماریهای قلبی و همچنین سکته های مغزی و قلبی می گردند، بعلاوه فشار خون بالا نیز در این افراد به ندرت دیده می شود.

امروزه روغن زیتونهایی که تولید می شوند ممکن است به صورت خانگی و یا صنعتی آماده شده باشند، هر کدام از این روغنها به روشهای خاصی تهیه شده اند، به همین دلیل ممکن است طعم و رنگ آنها تا حدودی با هم تفاوت داشته باشد، حتی قیمت این روغنها نیز با هم یکسان نمی باشد.

خریداران بهتر است حتما خرید روغن زیتون مورد نظر خود را از طریق مراکز معتبری که مورد اطمینان اغلب مشتریان روغن زیتون هستند خریداری کنند، روغن زیتونهایی که کیفیت بالایی دارند معمولا دارای نشان استاندارد هستند، جدول ارزش غذایی نیز بر روی بسته بندی آنها وجود دارد.

امروزه روغن زیتونهایی که تولید می گردند به صورت اینترنتی نیز به فروش می رسند، در خرید اینترنتی می توانید با مقایسه مشخصات هر کدام از انواع روغن زیتونها و همچنین قیمت آنها مناسب ترین نوع این محصولات را برای مصرف خانواده خود انتخاب نمایید.

مشتریان عمده روغن زیتون می توانند از طریق مراکز تولید کننده این محصولات خرید عمده انواع روغن زیتونها را انجام دهند، ارتباط مستقیم با تولید کنندگان این محصولات باعث می‌ شود تا خرید این محصولات با قیمت مناسب تری انجام گردد.

در کشور ما اکثرا بهترین روغن زیتونها در بخش شمال کشور تولید می گردند، زیرا میزان تولید زیتون در استانهای شمالی بیشتر می باشد، این امر نیز به دلیل آن است که رشد درخت زیتون به دلیل مساعد بودن آب و هوای این مناطق برای این درخت بسیار مناسب است.

روغن زیتونهای تولید شده در شمال کشور به نقاط گوناگون کشور به صورت بسته بندی شده ارسال می شوند.