حقایق تغذیه زیتون

زیتون میوه هایی بیضی شکل هستند که از درخت Olea europaea به دست می آیند. درختی طبیعی و متوسط ​​با منشا مدیترانه ای. میوه های تازه و روغن استخراج شده از آنها برای قرن ها بخشی از منابع غذایی اصلی بومیان اطراف دریای مدیترانه بوده است.

یونانیان باستان بر این باور بودند که پرورش زیتون صلح و رفاه را به ارمغان می آورد زیرا کل جمعیت برای تأمین بیشتر ملزومات زندگی به آن متکی هستند. از نظر گیاه شناسی، میوه ها به خانواده Oleaceae، در جنس: Olea تعلق دارند.

زیتون درختی است کند رشد و همیشه سبز با تنه ای خراشیده که به شاخه های خاکستری و شکافدار تقسیم می شود و شاخ و برگ هایی از برگ های باریک و سبز مایل به خاکستری، گوشتی و گوشتی دارد. در زیستگاه طبیعی خود ممکن است به ارتفاع 50 فوت برسد و ممکن است بیش از 500 سال عمر کند.

در خاک های بدون یخبندان، خشک و با زهکشی خوب به خوبی رشد می کند. به طور معمول از سن 3-4 سالگی شروع به تولید میوه می کند. با این حال، برخی از ارقام ممکن است قبل از برداشت اول زمان بسیار بیشتری طول بکشد. این درخت در بهار شکوفا می شود، که متعاقباً تا تابستان به توت های سبز گرد کوچک تا بیضی شکل تبدیل می شود.

زیتون یک دروپه یا “میوه هسته دار” با یک دانه مرکزی (گودال) است که توسط پالپ خوراکی احاطه شده است. اندازه و شکل آنها بسته به نوع رقم بسیار متفاوت است. وزن یک میوه به طور متوسط ​​3-5 گرم است. میوه های خام سبز هستند و با رسیدن بیشتر زرد تا تیره می شوند.

زیتون ها معمولاً در مراحل مختلف چیده می شوند و این بستگی به این دارد که آنها به عنوان میوه های سفره استفاده شوند یا در روغن فشرده شوند.

فواید زیتون برای سلامتی

به طور سنتی، زیتون ایران به عنوان یک غذای بسیار سالم در نظر گرفته شده است. آنها علاوه بر تامین انرژی، مقادیر قابل توجهی از آنتی اکسیدان های گیاهی، مواد معدنی، فیتواسترول ها و ویتامین ها را تشکیل می دهند.

زیتون منبع متوسطی از کالری است. 100 گرم میوه فقط 115 کالری دارد. محتوای کالری آنها در درجه اول از چربی ها ناشی می شود. با این وجود، این میوه دارای چربی سالم به شکل اسیدهای چرب تک غیراشباع (MUFA) مانند اسید اولئیک (18:1) و اسید پالمیتولئیک (16:1) است که به کاهش LDL (کلسترول بد) و افزایش HDL (کلسترول خوب) در بدن کمک می کند. خون

مطالعات تحقیقاتی نشان می‌دهد که رژیم غذایی مدیترانه‌ای که سرشار از اسیدهای چرب تک غیراشباع است به پیشگیری از بیماری‌های عروق کرونر و سکته‌های مغزی کمک می‌کند و از پروفایل چربی خون سالم جلوگیری می‌کند.

قیمت روغن زیتون خوراکی

میوه زیتون و روغن زیتون اتکا حاوی ترکیبات فنلی تیروزول مانند اولئوروپئین و اولئوکانتال است. این ترکیبات مسئول طعم تلخ و تند آنها هستند. اولئوکانتال، اولئوروپئین و مشتق آن هیدروکسی تیروزول قوی ترین آنتی اکسیدان های طبیعت هستند. آنها همراه با ویتامین E و کاروتنوئیدها، نقش حیاتی در مبارزه با سرطان، التهاب، بیماری عروق کرونر، بیماری های دژنراتیو عصبی و دیابت دارند.

مطالعات نشان می دهد که روغن زیتون سابروسو دارای ایبوپروفن (NSAID) مانند فعالیت های ضد التهابی است. رژیم مدیترانه‌ای که از زیتون و روغن آن استفاده می‌کند ممکن است تا حدی مسئول کاهش بروز بیماری عروق کرونر باشد.

زیتون حاوی مقدار خوبی ویتامین E است. 100 گرم میوه های پخته شده و کنسرو شده 1.65 میلی گرم (11 درصد از RDA) α-توکوفرول را فراهم می کند. ویتامین E یک آنتی اکسیدان قوی محلول در چربی است که برای حفظ یکپارچگی غشای سلولی مخاط و پوست با محافظت از آن در برابر رادیکال های مضر بدون اکسیژن لازم است به همین دلیل صادرات زیتون  افزایش یافته است.

همچنین، آنها حاوی مقادیر سالمی از مواد معدنی مانند کلسیم، مس، آهن، منگنز و روی هستند. علاوه بر این، آنها منابع کوچکی از ویتامین های B کمپلکس مانند نیاسین، کولین و اسید پانتوتنیک هستند.

روغن حاصل از این میوه ها به عنوان یکی از سالم ترین روغن های خوراکی شناخته می شود زیرا حاوی چربی اشباع کمتری است و اسیدهای چرب ضروری لینولئیک (امگا-6) و اسید لینولنیک (امگا-3) را با نسبت توصیه شده 8:1 تشکیل می دهد.