خرید روغن زیتون یک لیتری در مراکز معتبر

استخراج روغن از میوه زیتون سابقه طولانی در جهان دارد روغن زیتون علاوه بر مصرف خوراکی به عنوان دارو نیز مطرح است این روغن در بسته بندی ها و حجم های مختلف در بازار ارز می شود. زیتون یک لیتری از رایج ترین حجم های موجود در بازار است برای خریداری روغن زیتون یک لیتری توصیه می شود به مراکز معتبر فروش آن مراجعه شود به علت مرغوبیت این روغن امکان تقلب در آن بالا می باشد.

خرید روغن زیتون یک لیتری در مراکز معتبر

نکات مهم در رابطه با خرید روغن زیتون نیم لیتری

نکات مهم در رابطه با خرید روغن زیتون نیم لیتری گفته شد به علت خواص تغذیه ای و قیمت بالای روغن زیتون امکان اختلاط آن با روغن های ارزان تر وجود دارد. بنابراین در خرید این روغن باید به نکات مختلفی توجه کرد. بهتر است بدانیم کیفیت روغن زیتون اعلا علاوه بر رقم زیتون به عوامل متعددی از قبیل روش داشت، زمان و روش برداشت، درجه رسیدگی، روش انتقال و حمل و نقل و همچنین فاصله زمانی بین برداشت تا روغن کشی بستگی دارد.

از طرف دیگر فرآیند و روش روغن کشی و نیز ظروف بسته بندی بسیار در کیفیت نهایی روغن حاصل تاثیر خواهد داشت. روغن زیتون در بسته بندی های نیم لیتری یک لیتری 3 لیتری در بازار موجود می باشد. در هنگام خرید روغن زیتون نیم لیتری باید توجه کرد که اطلاعاتی مانند نام و نوع فرآورده، نشان و علامت تجاری تولید کننده، وزن خالص، شرایط نگهداری تاریخ انقضای محصول و نام کشور تولید کننده بر روی اتیکت آن درج شود. همچنین در هنگام خرید به پروانه ساخت وزارت بهداشت و علامت استاندارد نیز باید توجه کرد.

روغن زیتون مناسب نباید بوی کپک زدگی یا بوی نا یا بوی رسوب لجنی داشته باشد. بوی سرکه و طعم فلزی و تندی روغنی می تواند از علائم فساد باشد. در واقع می توان گفت روغن با کیفیت، طعم تند و سوزاننده و کمی تلخ دارد. طعم میوه ای نیز از خصوصیات روغن زیتون با کیفیت می باشد. از نکات مهم دیگری که در هنگام تهیه روغن زیتون باید به آن دقت کرد نوع بسته بندی می باشد بسته بندی های شیشه ای و نیز تیره رنگ از انواع مناسب بسته بندی برای روغن زیتون به حساب می آید.

دلایل افت میزان خرید روغن زیتون

دلایل افت میزان خرید روغن زیتون باید توجه کرد که قیمت نهایی روغن زیتون به عوامل موثر متعددی از جمله به قیمت ماده اولیه و قیمت بسته بندی محصول بستگی دارد. برای تولید روغن زیتون به مقادیر مناسب در کشور باید تولید این میوه در ایران به اندازه کافی باشد. به همین خاطر هرگاه تولید میوه زیتون کاهش پیدا کند قیمت روغن آن بالاتر رفته و قدرت خرید مردم کاهش می یابد.

نبودن ثبات کافی در بازار و تغییر مداوم قیمت مواد اولیه می تواند تولید کننده و خریدار را در هنگام ارده این روغن با مشکل مواجه کند زیرا خرید مواد اولیه با قیمت بالا باعث بالا رفتن قیمت تمام شده می شود و به تبع آن با بالا رفتن قیمت روغن، قدرت خرید مردم نیز کاهش پیدا می‌کند و این امر باعث کاهش تقاضا برای خرید روغن زیتون می شود .

طبق برآورد قیمت تمام شده روغن زیتون ۲۵۰ هزار تومان به ازای هر لیتر می باشد و می توان گفت این افزایش قیمت قابل توجه است. با توجه به گزارشات اعلام شده، سرانه مصرف روغن زیتون در کشور از ۲۵۰ گرم به ۱۵۰ گرم کاهش پیدا کرده است که علت اصلی آن افزایش قیمت این روغن می باشد‌. افزایش قیمت روغن زیتون علاوه بر اینکه باعث کاهش مصرف آن توسط مردم می‌شود از طرف دیگر کارخانه داران را نیز دچار مشکل می کند زیرا محصولات تولیدی آنها در بازار به فروش نمی رود و ممکن است در کارخانه دپو شود. بنابراین دولت باید در این زمینه تمهیداتی اندیشیده و مشکلات این امر را حل نماید.

مزایای خرید اینترنتی روغن زیتون 3 لیتری

مزایای خرید اینترنتی روغن زیتون 3 لیتری روغن زیتون در حجم های مختلف در بازار ارائه می‌شود از رایج‌ترین مقادیر روغن موجود در بازار می توان به روغن زیتون 1 لیتری و روغن زیتون 3 لیتری اشاره کرد. در سال‌های اخیر فروش محصولات اینترنتی رواج بسیاری پیدا کرده است البته قبلاً برخی از محصولات مانند پوشاک، اسباب بازی و سایر وسایل به صورت اینترنتی خریداری می‌شد، اما در حال حاضر بسیاری از محصولات سوپر مارکتی نیز به صورت اینترنتی خرید و فروش می شود.

خرید وسایل به وسیله از طریق اینترنت مزایای بسیاری دارد از جمله اینکه خریدار دیگر مجبور نیست به مغازه های مختلف مراجعه کرده و جنس مورد نظر خود را انتخاب نماید. از طرف دیگر بعضی از سامانه های خرید و فروش برای محصولات نظر سنجی پیش بینی کرده اند و خریداران قبلی می توانند نظر خود را درباره محصول خریداری شده ثبت کنند . این امر در واقع به عنوان یک راهنما برای خریداران بعدی به حساب می آید و فرد می تواند با این راهنما انتخاب بهتری داشته باشد.

خرید اینترنتی در این روزها مزیت بسیار خوبی برای افرادی هست که مشغله زیادی دارند و وقت برای مراجعه به بازار ندارند. از طرف دیگر افراد بیمار و یا سالمند نیز از این طریق به راحتی می‌توانند وسایل مورد نیاز خود را خریداری نمایند. البته هرچند خرید اینترنتی از بعضی لحاظ نیز معایبی دارد از جمله اینکه در این نوع خرید مشتری نمی تواند جنس را از نزدیک دیده و با دقت بیشتری انتخاب نماید.

برای رفع این مشکل نیز می توانید برای خرید مواد غذایی و یا هر موردی که قصد خرید آن را دارید از فروشگاههای اقدام نمایید که تعهد برگشت دارند. یعنی در صورتی که خرید ای با رضایت نداشته باشید بتوانید در بازه زمانی گفته شده آن را عودت بدهید. همچنین همانطور که در بالا نیز کرد نظر خریداران و نیز افراد آمار افرادی که محصول را خریداری کردند می تواند نشانه خوبی از کیفیت محصول باشد.

خرید عمده روغن زیتون ارگانیک از بازار

خرید عمده روغن زیتون ارگانیک از بازار روغن زیتون انواع مختلفی دارد و کیفیت این روغن با توجه به روش های استخراج و خلوص آن بسیار متفاوت می باشد. یکی از پرطرفدارترین انواع روغن زیتون در بازار، روغن ارگانیک است روغن ارگانیک روغنی است که در مواد اولیه آن هیچگونه سمی و کودی استفاده نشده باشد. یعنی میوه زیتون به صورت طبیعی رشد کرده باشد. به طور کلی می‌توان گفت در سال‌های اخیر تمایل برای خرید مواد غذایی ارگانیک از جمله روغن زیتون بسیار بالا رفته است و تولیدکنندگانی که روغن ارگانیک عرضه می کنند می توانند بازار مناسبی را به سوی محصولات خود جذب کنند.

البته برای خرید روغن زیتون ارگانیک بهتر است که از مراکز فروش عمده و معتبر اقدام شود تا بتوان از کیفیت محصول خریداری شده اطمینان حاصل کرد.