خرید کلی روغن زیتون طبیعی

خرید کلی روغن زیتون طبیعی، بخش مهمی از بازار روغن های گیاهی سالم را در بر گرفته است؛ بدون شک روغن زیتون از بهترین و مغذی ترین روغن های خوراکی بوده و مصرف آن فواید زیادی برای بدن دارد؛ واضح است که این روغن از میوه درخت زیتون به دست آمده و عطر و بوی آن را تا حدودی تداعی می کند؛ شایان ذکر است که در هنگام خرید کلی روغن زیتون، علاوه بر کیفیت و طبیعی بودن روغن باید به نحوه بسته بندی آن نیز توجه کرد.خرید کلی روغن زیتون طبیعی

مراحل تولید روغن زیتون درجه یک

مراحل تولید روغن زیتون درجه یک از سال های دور تا کنون پرورش درختان زیتون و روغن گیری از میوه آنها در نقاط مختلف دنیا رواج داشته است؛ امروزه نیز روغن زیتون یکی از سالم ترین و مغذی ترین روغن ها به شمار رفته و طرفداران زیادی دارد.

در خصوص مراحل تولید روغن زیتون درجه یک باید گفت که به طور کلی فرآیند استخراج و تهیه روغن زیتون تا حد زیادی مشابه سایر روغن های گیاهی می باشد؛ در این راستا باید اضافه کرد که در اولین مرحله زیتون های برداشت شده به خوبی تمیز و شسته می شوند؛ سپس وارد دستگاه های آسیاب شده و توسط تجهیزات پیشرفته، پرس می شوند؛ در مرحله بعد کار استخراج روغن خالص و جداسازی تفاله ها انجام می شود.

لازم به ذکر است که روغن زیتون درجه یک بدون استفاده از هیچ افزودنی خاصی تولید می شود؛ همچنین بسته بندی مناسب از ویژگی های مهم روغن زیتون اصل و درجه یک می باشد. ناگفته نماند که پرس زیتون به صورت سرد یا گرم انجام می شود؛ از آنجا که در پرس سرد، زیتون، تحت حرارت قرار نمی گیرد؛ در نهایت روغن به دست آمده، ارزش غذایی میوه زیتون را در خود حفظ کرده و درجه خلوص بالاتری دارد.

نکات قابل توجه هنگام خرید روغن زیتون خانگی

نکات قابل توجه هنگام خرید روغن زیتون خانگی خوشبختانه امروزه دستگاه های روغن گیری پیشرفت زیادی نموده و امکان استخراج روغن از میوه هایی مثل زیتون را بدون دخالت دست و به شیوه کاملاً بهداشتی فراهم کرده اند؛ این دستگاه ها با تنوع بالایی از نظر ابعاد و نحوه عملکرد طراحی و ساخته شده اند؛ به طوری که در حال حاضر شاهد تولید روغن زیتون خانگی نیز می باشیم.

مهم ترین نکته ای که در هنگام خرید روغن زیتون خانگی باید مورد توجه قرار گیرد؛ دقت در بهداشت محصول و استاندارد بودن بسته بندی آن است؛ البته در ابتدای امر محل تولید روغن، تمیز بودن دستگاه و لوازم استفاده شده برای روغن گیری، اهمیت زیادی دارند؛ همچنین روش تولید روغن زیتون خانگی و مسائلی مثل مواد استفاده شده یا پرس گرم و سرد نیز بسیار مهم است.

در ادامه پاراگراف بالا باید اضافه نمود که پس از استخراج روغن باید به مکان و شیوه نگهداری آن دقت کرد؛ از این رو خریداران نیز باید به این مسئله توجه داشته باشند؛ ناگفته نماند که برای نگهداری و بسته بندی روغن زیتون باید از بطری های شیشه ای یا بطری های پلاستیکی مرغوب مخصوص مواد غذایی استفاده نمود؛ تا این ماده خوراکی، سالم، بهداشتی و باکیفیت باقی بماند.

بازار پخش روغن زیتون طبیعی

بازار پخش روغن زیتون طبیعی در بازار پخش روغن زیتون طبیعی، این محصول را با اسامی مختلفی مشاهده می کنیم؛ به عنوان مثال در اینجا از روغن بکر و فرابکر نام می بریم؛ روغن فرابکر یا فوق بکر، روغنی است؛ کاملاً طبیعی و خالص که تصفیه نشده است؛ اولئیک اسید آن بسیار کم بوده و مرغوب ترین نوع روغن زیتون به شمار می رود؛ روغن بکر نیز از نوع روغن طبیعی تصفیه نشده است؛ با این تفاوت که اولئیک اسید بیشتری دارد.

علاوه بر آنچه در بالا بیان شد؛ در بازار پخش روغن زیتون طبیعی با مواردی مثل روغن زیتون لادن، روغن زیتون رودبار و روغن زیتون پرند نیز مواجه می شویم؛ واضح است که این نام ها بر اساس منطقه محل تولید روغن یا برند ماده غذایی برگزیده شده اند؛ به عنوان مثال رودبار از مناطق پرورش دهنده زیتون بوده و به تبع این مسئله تولید روغن زیتون در این خطه رواج دارد.