خواص دارویی فعال عصاره زیتون

ترکیبات پلی فنلی استخراج شده از زیتون به طور فزاینده ای در صنایع دارویی و غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. در اروپا، حدود دو میلیون تن روغن زیتون در هر فصل توسط بیش از ده هزار کارخانه زیتون تولید می شود. عملکرد یک کارخانه روغن زیتون به ازای هر 1 کیلوگرم روغن زیتون تولید شده، چندین کیلوگرم باقیمانده جامد از جمله پوست، خمیر و سنگ زیتون تولید می کند. علاوه بر این، برگ های زیتون از طریق هرس منظم درختان زیتون به دست می آید.

روغن زیتون رویال اصلی

در سال 2018، آژانس دارویی اروپا ارزیابی مزایای سلامتی Olea Europaea و محصولات مرتبط را منتشر کرد. برگ و عصاره زیتون مورد توجه ویژه قرار گرفت، زیرا “به طور گسترده در طب عامیانه در مناطق اطراف دریای مدیترانه و جزایر موجود در آن استفاده می شود”، که منجر به استفاده معاصر از آنها به عنوان منابع مواد فعال برای محصولات دارویی و مکمل های غذایی شده است.

این به این دلیل است که عصاره برگ زیتون و روغن زیتون ورامین و پودر دانه زیتون حاوی سطوح بالایی از ریزمغذی‌ها به نام پلی فنول‌ها، اولئوروپئین و هیدروکسی تیروزول هستند که اثرات ضد التهابی ترکیبی بر سیستم قلبی عروقی دارند. در واقع، عصاره برگ زیتون ممکن است برای درمان طیف وسیعی از شرایط پزشکی شدید استفاده شود.

از اوایل دهه 1960، محققان در سراسر این زمینه ثابت کردند که عصاره زیتون می تواند فشار خون را در انسان و حیوانات کاهش دهد، جریان خون را در عروق کرونر افزایش دهد، آریتمی را تسکین دهد و از اسپاسم عضلانی روده جلوگیری کند.

خرید زیتون

به گفته دکتر اریک برگ (به ویدیوی بالا مراجعه کنید)، تزریق با عصاره برگ زیتون می تواند به جلوگیری از تشکیل لخته خون و سکته مغزی و همچنین:

1- آرتروز را تسکین دهید.

2- کاهش علائم کاندیدا

3- رفع خستگی مزمن

4- با علائم سرماخوردگی و آنفولانزا مانند گلودرد و سرفه مقابله کنید.

5- راش ها را کاهش داده و تاول های ناشی از ویروس هرپس نوع 2 را تسکین می دهد.

6- فشار خون را کاهش می دهد.

 

جدای از آن، دم کرده برگ زیتون یک آنتی اکسیدان قوی است که از قلب در برابر آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد محافظت می کند.

اولئوروپئین ماده تلخی که از برگ زیتون استخراج می شود. درخت زیتون را به ویژه در برابر آسیب حشرات و باکتری از خود مقاومت نشان می دهد و در روغن زیتون و همچنین در سراسر درخت و میوه زیتون وجود دارد.

 

به عنوان بخشی از تولید روغن زیتون، تقریباً 8 میلیون تن تفاله زیتون مرطوب (WOP) در هر فصل در اروپا تولید می‌شود که می‌تواند منجر به مشکلات جدی دفع شود، مگر اینکه این محصولات جانبی توسط شرکت‌های مختلف برای خواص سلامتی خود تصفیه و استفاده شوند. WOP، پوست روغن زیتون رویال خوبه؟ پالپ و دانه های زیتون منبع بسیار خوبی برای استخراج اولئوروپئین است که به دلیل فعالیت آنتی اکسیدانی خود شناخته شده است و بنابراین ارزش افزوده بالاتری دارد. کاربردهای خاص شامل غذاهای کاربردی، مکمل ها، نگهدارنده ها در تولید صنعتی یا سلامت حیوانات است.

مانند سنگ آووکادو، هسته زردآلو و دانه انگور، هسته زیتون نیز حاوی انواع مختلفی از همان مواد فعال است که در صورت تبدیل به پودرهای خوب، آنها را به موادی ایده آل برای مکمل های غذایی و دارو تبدیل می کند.

شرکت‌هایی که مایلند از فرصت‌های تجاری متعدد بازار جهانی عصاره زیتون جهت صادرات زیتون بهره ببرند، باید با ما تماس بگیرند تا در مورد استفاده از پودر هسته‌های زیتون و میوه برای داروسازی صحبت کنیم. سال‌های ما در این صنعت می‌تواند به راهنمایی در مورد محرک‌های کلیدی، فناوری‌ها و روندهایی که بازار جهانی عصاره برگ زیتون را شکل می‌دهند، بخش‌های مختلف برای هر نوع محصول، آگاهی از روند مصرف‌کننده نهایی و زمینه کمک کند. ما می‌توانیم دیدگاه‌های استراتژیک در مورد پویایی بازار زیتون، فرآیندهای تولید فعلی و کاربردهای نوآورانه ارائه دهیم.