زیتون و ویتامین های موجود در آن

زیتون یکی از قدیمی ترین میوه های کشت شده در جهان است و بیش از 6000 سال است که بومی آسیا بوده است. حتی گزارش‌هایی مبنی بر یافتن زیتون در مقبره‌های مصر وجود دارد که نشان می‌دهد فرعون‌ها اگر امروز در اطراف بودند، احتمالاً مشتریان بورو الیوز بوده‌اند. در طول سال‌ها از زیتون‌ها به شکل‌های مختلف لذت می‌بردند، از پر کردن پیتزا و تزیین کوکتل‌های فانتزی گرفته تا جای گرفتن روی میز در مهمانی‌های شام. با این حال، با وجود محبوبیت بسیار زیاد، تعداد کمی از مردم می دانند که زیتون به طور مخفیانه دارای فواید سلامتی زیادی است.

ثابت شده است که زیتون به طیف وسیعی از مشکلات سلامتی کمک می کند. ثابت شده است که زیتون به کاهش کلسترول خون کمک می کند و همچنین می تواند برای کمک به کنترل فشار خون استفاده شود. ثابت شده است که زیتون به دلیل سطوح بالای اسید اولئیک برای قلب مفید است و صادرات زیتون را افزایش داده که به مبارزه با برخی از علل اصلی بیماری قلبی کمک می کند.

 

همچنین پیشنهاد شده است که زیتون فواید زیادی برای بهبود و حفظ سلامت استخوان دارد. در حالی که تحقیقات گسترده انسانی هنوز تکمیل نشده است، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد زیتون مشرق می تواند به محافظت در برابر پوکی استخوان که از دست دادن توده استخوانی است کمک کند. نرخ پوکی استخوان در کشورهای مدیترانه ای که مصرف زیتون در آنها بالاترین میزان است کمتر است.

روغن زیتون سابروسو

مانند پوکی استخوان، تحقیقات پزشکی نشان می دهد که خوردن زیتون ایران در واقع می تواند به پیشگیری از سرطان کمک کند. زیتون سرشار از آنتی اکسیدان های طبیعی است که ثابت شده است چرخه زندگی سلول های سرطانی را مختل می کند. در حالی که مطالعات انسانی بیشتری مورد نیاز است، این امکان وجود دارد که زیتون بتواند از بسیاری از شایع ترین انواع سرطان از جمله سرطان سینه، روده بزرگ و معده جلوگیری کند.

 

زیتون سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی زیادی است. فقط یک فنجان زیتون حاوی حدود 4.5 میلی گرم آهن است. زیتون همچنین منبع طبیعی بسیاری از مواد معدنی ضروری دیگر از جمله سدیم، پتاسیم و منیزیم است. آنها غنی از ویتامین هستند و اگر اسیدهای آمینه داشته باشند منبعی سالم هستند.

 

اگر در حال حاضر در تلاش برای کاهش وزن هستید (مگر ما همه اینطور نیستیم)، زیتون ممکن است به کاهش وزن شما کمک کند. زیتون می تواند به کاهش اشتهای شما کمک کند و خوردن یک مشت زیتون قبل از غذا باعث ترشح هورمونی می شود که باعث می شود سریعتر احساس سیری کنید. زیتون همچنین به تحریک تولید آدیپونکتین در بدن شما کمک می کند. این ماده شیمیایی به بدن شما برای سوزاندن چربی کمک می کند و می تواند تا پنج ساعت موثر باشد. به طور طبیعی، اگر زیتون انتخابی شما روی یک پیتزای بزرگ غذای گوشت قرار گیرد، هیچ کدام از اینها به کاهش وزن شما کمک نمی کند، بنابراین بهتر است به آن پایبند باشید.