صادرات روغن زیتون خارجی بدون بو به خارج کشور

صادرات روغن زیتون خارجی بدون بو در کنار صادرات زیتون از ایران اهمیت زیادی دارد. روغن زیتون در کنار روغن های خوراکی دیگر، ارزش تغذیه ای زیادی دارد. این روغن خوراکی در تمام جهان پرمصرف است که شرکت های اصلی صادر کننده، روغن زیتون بدون بو را به برخی کشور ها صادر می کنند.

صادرات روغن زیتون خارجی بدون بو به خارج کشور

دریافت استاندارد های لازم برای صادرات روغن زیتون

دریافت استاندارد های لازم برای صادرات روغن زیتون الزامات قانونی برای صادرات روغن زیتون را می توان به شرح زیر عنوان داشت:

شروع اجرای اجباری اصلاحیه استاندارد مذکور سه ماه پس از انتشار آگهی در روزنامه می باشد و تا قبل از تاریخ مذکور تجدید نظر سوم استاندارد فوق معتبر می باشد. نشانه گذاری فرآورده های روغن زیتون که استاندارد آن اجباری اعلام شده، با علامت استاندارد الزامی است و تولید، تمرکز، توزیع و فروش این فرآورده ها باکیفیت پایین تر از استاندارد و یا بدون علامت استاندارد ایران ممنوع می باشد.

علامت گذاری فرآورده های مشمول استاندارد اجباری مستلزم دریافت پروانه کاربرد علامت استاندارد می باشد. اعطاء پروانه کاربرد علامت استاندارد به واحد های تولیدی منوط به تامین شرایط عمومی تولید و انطباق کیفیت فرآورده با استاندارد ملی مربوط می باشد.

رعایت کلیه مقررات استاندارد اجباری و سایر قوانین و مقررات جاری در مورد کالاها از جمله روغن زیتون الزامی می باشد و کیفیت مواد و کالاهای وارداتی بر حسب ضرورت و اولویت و توجه به مسائل سلامت، ایمنی، بهداشتی، زیست محیطی و اقتصادی باید با استاندارد ملی و یا استاندارد های معتبر و ضوابط فنی مورد قبول سازمان منطبق باشد.

در بیشتر کشورهای غربی روغن زیتون خارجی بدون بو طرفداران زیادی دارد. از پر طرفدار ترین کشورها می توانیم از یونان و اسپانیا و ایتالیا یاد کنیم که مردمانشان به صورت فوق العاده زیادی علاقه مند به این روغن هستند و از آن استفاده می کنند. لذا برای صادرات این محصول حتما باید با کیفیت و علامت استاندارد بسته بندی شود.

قیمت روغن زیتون خارجی بدون بو در ایران

قیمت روغن زیتون خارجی بدون بو در ایران بهترین روغن زیتون بدون بو خارجی در بازار ایران، از کشورهایی چون ایتالیا، اسپانیا و ترکیه وارد می شوند. در این بین روغن زیتون های ایتالیا به دلیل تنوع و کیفیت، نسبت به سایرین بیشتر مورد استقبال و فروش قرار گرفته اند. در بین انواع برندهای ایتالیایی برخی مارک ها از بقیه باکیفیت تر هستند. در این جا می خواهیم به بررسی انواع برندهای روغن زیتون خارجی بدون بو بپردازیم.

کشور ایتالیا یکی از بزرگترین تولیدکنندگان روغن زیتون در جهان است. تقریبا ۸۰ درصد از زیتون کشور ایتالیا به روغن زیتون تبدیل می شود. روغن زیتون عصاره زیتون است و تمام خواص آن را بصورت فشرده دارد. روغن زیتون های تولیدی در ایتالیا با برندهای زیادی بسته بندی و به بازار جهانی عرضه می شوند. از جمله برند های روغن زیتون اصل و با کیفیت و استاندارد، می توان به برند تورینو ایتالیایی اشاره کرد.