فروش روغن زیتون طبیعی خوراکی بابو اعلا به صورت عمده از تامین کننده

روغن زیتون طبیعی فواید مختلفی دارد، به خصوص زمانی که به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم مصرف شود. به دنبال خرید این روغن به خصوص هستید؟ فروش روغن زیتون طبیعی خوراکی بابو اعلا به صورت عمده از تامین کننده توسط ما صورت می پذیرد.

فروش روغن زیتون طبیعی خوراکی بابو اعلا به صورت عمده از تامین کننده

روغن زیتون طبیعی خوراکی

روغن زیتون طبیعی خوراکی روغن زیتون فرابکر یا طبیعی به این دلیل نامیده می شود که هیچ محصول دیگری در طول فرآوری آن اضافه نمی شود، یعنی رنگ یا مواد نگهدارنده ای ندارد که طعم، خواص یا خلوص آن را تغییر دهد. اگرچه تقریباً 100٪ چربی است، اما چربی های تک غیر اشباع و غیر اشباع هستند، بنابراین برای سلامتی مضر نیستند و در افزایش کلسترول نقشی ندارند. از سوی دیگر، حاوی اسیدهای چرب امگا 3 است که توسط بدن ما تولید نمی شود و همچنین حاوی پلی فنول ها و ویتامین E است. و ترکیبی به نام اولئوکانتال که فقط در روغن زیتون فرابکر وجود دارد. تمام این مواد ذکر شده در بالا با بهبود سلامت به طور کلی از جمله کاهش شانس ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب و جلوگیری از خطرات قلبی عروقی مرتبط بوده است. بیایید با جزئیات ببینیم که فواید مختلف روغن زیتون فرابکر چیست.

روغن زیتون طبیعی خوراکی فواید زیادی دارد:

 • به کاهش وزن کمک می کند: سالاد با روغن زیتون فوق بکر بی نظیر است. روغن زیتون فرابکر غذایی است که می تواند در رژیم غذایی برای کاهش وزن گنجانده شود، زیرا حاوی چربی های سالم است. با این حال، باید با احتیاط مصرف شود، زیرا می تواند اثر ملین داشته باشد. البته اگر بخواهیم رژیم غذایی خود را اصلاح کنیم و به روشی سالم وزن کم کنیم، باید به متخصص غدد یا تغذیه مراجعه کنیم تا به ما بگوید چه چیزی برای مورد ما مناسب است. طبق مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد: «رژیم غذایی غنی‌شده با روغن زیتون که حداقل به مدت سه ماه دنبال شود، می‌تواند وزن، دور کمر و BMI (شاخص توده بدنی) را در افرادی که قبلاً حوادث قلبی عروقی نداشته‌اند، کاهش دهد.
 • التهاب جزئی را تسکین می دهد: روغن زیتون به دلیل محتوای اولئوکانتال، خاصیت ضدالتهابی خاصی دارد. بنابراین، می تواند به کاهش درد مرتبط با مفاصل و عضلات کمک کند. در حوزه محبوب، گفته می شود که ماساژ با کمی از این روغن می تواند به تسکین درد و تورم در قسمت موضعی بدن کمک کند. با این حال، برای به دست آوردن چنین فایده ای، روغن زیتون باید در یک رژیم غذایی سالم و البته در چارچوب یک سبک زندگی فعال مصرف شود.
 • جلوگیری از زوال ذهنی: به دلیل محتوای چربی های سالم تک غیراشباع، روغن زیتون و به طور کلی رژیم غذایی مدیترانه ای، با تاخیر در زوال ذهنی مرتبط است که با بیماری های روانی مانند آلزایمر مرتبط است. با این حال، مطالعات هنوز قطعی نیستند.
 • خاصیت ضد سرطانی: اگرچه بررسی های اخیر نشان می دهد که تحقیقات بیشتری در مورد مدل های انسانی مورد نیاز است، اما این فرضیه وجود دارد که مصرف این ماده غذایی می تواند خطر ابتلا به برخی از انواع سرطان را کاهش دهد. تصور می شود که این تأثیر مهم مربوط به محتوای بالای اسید اولئیک است که اسید چرب غالب در روغن زیتون فوق بکر است.
 • متحد خوب در برابر دیابت: روغن زیتون فرابکر یک متحد در برابر دیابت است در مطالعه ای که توسط مجله علمی Diabetes Care منتشر شد، مشخص شد که هر رژیم مدیترانه ای که شامل این ماده غذایی باشد، می تواند موارد دیابت نوع دوم را تا 50 درصد کاهش دهد. این به این دلیل است که روغن زیتون فرابکر حاوی چربی های سالمی است که ممکن است به تنظیم سطح قند خون و تولید انسولین کمک کند.
 • سیستم ایمنی را بهبود می بخشد: روغن زیتون سرشار از آنتی اکسیدان ها و سایر مواد مغذی ضروری است که می تواند به حمایت از فعالیت سیستم ایمنی بدن کمک کند. بنابراین، کسانی هستند که برای حفظ (یا بهبود، حسب مورد) سلامت خود را به طور منظم مصرف می کنند. البته باید، همیشه در چارچوب یک رژیم غذایی سالم باید، زیرا در غیر این صورت نمی توان از مزایای آن قدردانی کرد. جالب است بدانید که شواهدی پیدا شد که نشان می‌دهد با مصرف این ماده غذایی می‌توان عملکرد برخی از انواع گلبول‌های سفید مانند لنفوسیت‌های T را افزایش داد.
 • به کنترل فشار خون کمک می کند: با توجه به محتوای آنتی اکسیدان ها و چربی های سالم، مصرف منظم روغن زیتون فرابکر به بهبود سلامت سیستم قلبی عروقی کمک می کند و در نتیجه می تواند به تنظیم فشار خون دیاستولیک و سیستولیک کمک کند.
 • کلسترول را تنظیم می کند: اغلب گفته می شود که روغن زیتون فرابکر می تواند متحد خوبی در رژیم های غذایی با هدف کاهش سطح کلسترول بد در بدن و همچنین تنظیم غلظت کلسترول کل باشد. این به این دلیل است که چربی‌های تک غیراشباع موجود در آن، سطوح مفید را افزایش می‌دهند و چربی‌های مضر را متعادل می‌کنند.
 • درمان زخم: از سوی دیگر، مطالعه ای وجود دارد که تأیید می کند روغن زیتون فرابکر محصولی بی خطر است که می تواند به کاهش بروز زخم های فشاری کمک کند.
 • مراقبت از سلامت مو: چربی های سالم و مواد مغذی موجود در روغن زیتون نیز برای بهبود (و حفظ) سلامت مو به کار گرفته شده اند. به همین دلیل محصولات مختلفی (شامپو، کرم حالت دهنده و …) با این غذا درست می شود. و خوشبختانه اثربخشی آن ثابت شده است. علاوه بر مصرف روغن زیتون فرابکر به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم، کسانی هستند که از ماسک های خانگی ساخته شده با این ماده غذایی برای تغذیه، نرم شدن و احیای موهای خود استفاده می کنند.
 • پوست را به طور طبیعی مرطوب می کند: اغلب گفته می شود که یکی از بهترین مرطوب کننده های طبیعی برای پوست، روغن زیتون است. به همین دلیل، کسانی که از آن بر روی پوست خود استفاده می کنند، اظهار می کنند که از این طریق می توانند آن را عمیقا تغذیه و نرم کنند، بدون اینکه باعث تولید سبوم و تجمع کثیفی شوند. البته روغن را برای مدت معینی می مالند و سپس آبکشی می کنند. تمام روز آن را روشن نمی گذارند. با این حال، باید در نظر داشت که هر نوع پوست متفاوت است، بنابراین، اگرچه روغن زیتون در برخی موارد می تواند بسیار مفید باشد، در برخی دیگر بهتر است ابتدا با یک متخصص پوست مشورت کنید.