فروش روغن زیتون 5 لیتری در ایران

روغن زیتون جزء اصلی رژیم غذایی مدیترانه ای و سرشار از آنتی اکسیدان است. چربی اصلی موجود در آن اسیدهای چرب تک غیراشباع است که کارشناسان آن را یک چربی سالم می دانند. روغن زیتون از میوه درخت زیتون به دست می آید. روغن زیتون 5 لیتری این روز ها طرفداران زیادی دارد. خرید روغن زیتون از مراکز معتبر به شما این امکان را می دهد که روغن مرغوب و تازه ای خریداری نمایید و در ازای هزینه ای مناسب محصولی با کیفیت دریافت نمایید.

فروش روغن زیتون 5 لیتری در ایران

آشنایی با نحوه تولید روغن زيتون ايراني

آشنایی با نحوه تولید روغن زيتون ايراني زیتون یکی از محصولات سنتی منطقه مدیترانه است. عموم مردم از روغن زیتون 5 لیتری برای نان، برای ریختن روی پاستا، در پخت و پز یا به عنوان سس سالاد استفاده می کنند. با فشار دادن زیتون کامل روغن زیتون به دست می آید. فرآیند قدیمی استخراج روغن از زیتون شامل مراحل جداگانه ای است: مرحله خرد کردن، مرحله ورز دادن یا اختلاط و مرحله استخراج. سپس آنها را خرد می کنند و به صورت خمیر در می آیند که با غلتاندن سنگ های گرد بزرگ روی آنها یا با آسیاب یا چکش های مکانیکی فولادی مدرن انجام می شود. سپس خمیر زیتون با ظرافت دوباره مخلوط می شود تا استخراج شروع شود.

مرحله نهایی استخراج روغن است که برای جداسازی سه جزء مختلف خمیر زیتون: روغن، آب و مواد جامد (حفره های خرد شده، پوست و خمیر) عمل می کند. روغنی که از خمیر به دست می آید باید فیلتر شود تا ذرات کوچک تفاله و آب گیاهی که جزء طبیعی زیتون است از بین برود. این کار با تخلیه روغن و انتقال آن به مخازن تمیز فولاد ضد زنگ انجام می شود. امروزه تقریباً همه بطری‌های بزرگ از مخازن فولاد ضد زنگ استفاده می‌کنند که تمیز کردن آنها بسیار آسان‌ تر است و نور بیشتری را مسدود می‌کند که می‌تواند باعث فرسودگی روغن زیتون شود. بهترین ظروف روغن زیتون شیشه های رنگی یا شفاف و قلع های آلومینیومی یا فولادی ضد زنگ هستند. روغن های زیتون متفاوتی در بازار وجود دارند که از بهترین آنها می توان به روغن زیتون ارگانیک فدک و روغن بی بو سابروسو اشاره کرد.

حراج بزرگ اسفند ماه روغن زیتون 5 لیتری

حراج بزرگ اسفند ماه روغن زیتون 5 لیتری روغن زیتون فرابکر ممکن است به صورت فیلتر شده یا بدون فیلتر مصرف شود و در ماه اسفند برای این محصول تخفیفاتی شرکت در نظر می گیرد. فیلتراسیون فرآیندی است که طی آن تکه های میکروسکوپی میوه زیتون از روغن جدا می شود. روغن فیلتر نشده تا زمانی که به پایین ته نشیند کدر خواهد بود. در نهایت انتخاب نوع روغن بسته به نوع استفاده شما متفاوت است. خرید از حراج بزرگ به شما این امکان را می دهد تا بتوانید محصول مورد نظر خود را با قیمتی کمتر و مناسب تر خریداری نمایید.