واقعیت های جالب درباره زیتون

پاسخ کوتاه به “آیا زیتون میوه است؟” بله است اما در اینجا متوقف نشوید! یادگیری بیشتر به توضیح در مورد طعم و فواید سلامتی روغن زیتون فرابکر و زیتون های سفره کمک می کند.

 

بیایید با گیاه شناسی شروع کنیم: زیتون میوه Olea europaea، درخت زیتون است. آنها یک میوه هسته دار هستند که از نظر گیاه شناسی شبیه به گیلاس، آلو، بادام و هلو هستند. بخشی از میوه زیتون که می خوریم مزوکارپ گوشتی است که از چیزهای بی اهمیت مراقبت می کند.

قیمت روغن زیتون سیاه

یک واقعیت جالب در مورد روغن زیتون اتکا این است که کمیاب است زیرا روغن از گوشت میوه به دست می آید. هر روغن خوراکی اصلی به جز آووکادو از دانه استخراج می شود. به همین دلیل است که استخراج روغن زیتون بکر فرآیندی ملایم تر از استخراج روغن دانه است و نیازی به حلال ندارد. هسته زیتون حاوی مقدار کمی روغن است. بازده روغن کمتر هنگام برداشتن گودال ها به دلیل عدم عملکرد مکانیکی قطعات گودال که به شکستن گوشت زیتون کمک می کند، بیشتر است.

 

چرا برخی از زیتون ها سبز و برخی سیاه هستند؟

زیتون سبز یا زیتون سیاه، همان میوه است. همه زیتون ها سبز شروع می شوند و با رسیدن سیاه می شوند. اکثر زیتون ها در مسیر تاریک شدن کامل از مرحله بنفش عبور می کنند. مانند انگور، زمان تبدیل رنگ را “ورایسون” می نامند. زیتون ها برای تهیه زیتون های رومیزی و روغن زیتون سنتی رودبار را می توان در هر رسیده ای چید: کاملا سبز، کاملا سیاه یا هر جایی در این بین. زیتون های سیاه از نوع رایج در ایالات متحده در واقع وقتی سبز می شوند و در فرآیند پخت سیاه می شوند، چیده می شوند. اما برای مثال یک زیتون کالاماتا را بعد از رنگ کردن می چینند و آن پیمنتوهای قرمز کوچک در زیتون مارتینی شما همیشه بعداً اضافه می شود آنها هرگز اینطور رشد نمی کنند.

 

تنوع زیادی در بین ارقام مختلف زیتون (که گونه های زیتون نیز نامیده می شود) وجود دارد. اندازه میوه از اندازه یک بادام زمینی اسپانیایی تا اندازه یک آلوی کوچک متغیر است. شکل می تواند از تقریبا گرد و متقارن، به منحنی و نوک تیز تبدیل شود. و سطوح «جزئی‌های فرعی» – پلی فنول‌ها، اسکوالن، ویتامین E و غیره- بر اساس انواع زیتون نیز بسیار متفاوت است. این بخشی از چیزی است که بر طعم زیتون یا روغن زیتون تأثیر می گذارد.

روغن زیتون کریستال اصل

تفاوت زیتون سبز چیست؟

علاوه بر تفاوت‌های ناشی از تنوع زیتون، زیتون‌های سبز نارس عموماً دارای اجزای جزئی از جمله پلی فنل‌ها هستند که در تحقیقات فواید سلامتی متعددی را نشان می‌دهند. این اجزا دارای مزایای آنتی اکسیدانی و ضد التهابی هستند و با کاهش LDL و افزایش HDL به کاهش فشار خون، بهبود پروفایل کلسترول کمک می کنند و به پیشگیری از دیابت، برخی سرطان ها و زوال شناختی کمک می کنند.

 

ترکیباتی که طعم زیتون را تلخ می کند، در درجه اول اولئوروپئین، در زیتون نارس بیشتر است. این بدان معنی است که می توانید طعم تلخ تری را از روغن برداشت شده قبلی انتظار داشته باشید. همین امر در مورد شخصیت فلفلی (معروف به تند) نیز صادق است: این امر احتمالاً در روغن زیتون فوق بکر در اوایل برداشت برجسته تر است.

 

آیا این بدان معناست که شما همیشه باید از روغن زیتون فوق بکر سبز شدید استفاده کنید؟ قطعا نه! با رسیدن میوه زیتون، برخی از اجزای جزئی آن کاهش می یابد، صادرات زیتون امروزه رواج یافته است و هنوز فواید سلامتی زیادی در آن وجود دارد وجود دارد، بنابراین از روغن زیتونی استفاده کنید که از آن لذت می برید. تجربه نشان می‌دهد که مردم تمایل دارند با روغن‌های زیتون ملایم‌تر شروع کنند و در طول زمان به سمت روغن‌های شدیدتر جذب شوند – مانند شراب‌ها.

ویتامین در روغن زیتون

آیا روغن زیتون آب میوه است؟

آیا این بدان معناست که روغن زیتون سابروسو فرابکر یک آب میوه است؟ اگر به تعریف FDA نگاه کنید، می‌گوید: آب میوه به معنای مایع آبی است که از یک یا چند میوه یا سبزی، پوره بخش‌های خوراکی یک یا چند میوه یا سبزی، یا هر گونه کنسانتره‌ای از این مایع یا پوره استخراج یا استخراج می‌شود.

 

با این تعریف، نامیدن روغن زیتون فرابکر آب میوه دشوار است. یکی از مراحل ساخت روغن زیتون و نگهداری زیتون پرورده، حذف تمام “مایع آبی” است – در واقع در کارخانه زیتون اغلب به عنوان “فاضلاب” نامیده می شود. اشاره به روغن زیتون فوق بکر به عنوان “آب میوه” یک چیز بازاریابی است: تولیدکنندگان این کار را انجام می دهند تا تاکید کنند روغن زیتون فرابکر یک محصول طبیعی تازه است. اما برخلاف آب پرتقال تازه، در قفسه ماندگاری است و کیفیت خود را به مدت دو سال در شرایط مناسب حفظ می کند. و البته، بیشتر مردم آبمیوه را به عنوان یک نوشیدنی در نظر می گیرند.

بنابراین واقعاً به شما بستگی دارد. اگر این ایده که روغن زیتون فرابکر یک آب میوه است در ذهن شما طنین انداز شده است، عالی است. اما اگر این کار را نکرد، اجازه ندهید شما را ناامید کند. مزایای سلامتی رژیم مدیترانه ای هم مستقیماً به دلیل مصرف روغن زیتون است و هم به طور غیرمستقیم به این دلیل است که روغن زیتون خوب باعث می شود غذاهای سالم مانند سبزیجات و حبوبات طعم فوق العاده ای داشته باشند و لذت بردن از آنها آسان باشد. روغن زیتون فرابکر را به عنوان ماده مخفی خود در آشپزخانه و سر میز در نظر بگیرید که به هر وعده غذایی شما لذیذی می بخشد.