پخش روغن زیتون خارجی به صورت عمده ای

امروزه خواص روغن زیتون بر کسی پوشیده نیست و به همین علت از بازار فروش خوبی برخوردار می باشد. پخش روغن زیتون خارجی با بهترین کیفیت موجود به صورت عمده ای توسط وارد کنندگان بزرگ این محصول در ایران انجام می شود که این واردکنندگان محصول را با قیمت ارزان در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند.

پخش روغن زیتون خارجی به صورت عمده ای

مشخصات روغن زیتون ایرانی باکیفیت

مشخصات روغن زیتون ایرانی باکیفیت روغن زیتون که یکی از روغن های سالم در طبیعت می باشد در کشورهای مختلف تولید می شود اما روغن زیتون اصل ایرانی که تولید آن به منطقه شمال کشور برمی گردد در تمام جهان شهرت دارد. این محصول باکیفیت دارای مشخصات رنگ و طعم و مزه منحصر به فردی است که با هیچ کدام از روغن زیتون های جهان قابل قیاس نیست.

رویه صادرات روغن زیتون همانند دیگر محصولات صادراتی بدین گونه است که اول توسط تاجران صادراتی سفارش به کارخانه های صنعتی داده می شود و این کارخانه ها متعهد می شوند که در مدت زمان مشخصی این محصول باکیفیت را در اختیار صادرکننده روغن قرار دهند. بعد از تکمیل جنس مورد نظر روغن به سمت مرز بارگیری می شود که در مرز نرخ ترخیص کاری و سایر هزینه ها توسط تاجر پرداخت می شود. صادر کردن روغن زیتون ایرانی باکیفیت به عراق توسط مرز زمینی انجام می شود در صورتی که می توان آن را از مرز هوایی نیز صادر نمود. روغن مرغوب دارای عطر و رنگ مشخصی است.

عرضه روغن زیتون به سایر کشورها

عرضه روغن زیتون به سایر کشورها تبریز یکی از شهرهای ایران است که هم به صورت صنعتی و هم به صورت سنتی به تهیه روغن زیتون مشغول است و آن را برای عرضه در در بازار پخش به فروش عمده فروشی ها و نمایندگی های خود که در شهرهای مختلف ایران هستند می رساند. ‌‌‌‌‌‌‌‌روغن زیتون سنتی به روش پرس سرد و گرم از میوه زیتون گرفته می شود و خاصیت آن نسبت به روغن های صنعتی بازار بیشتر است. روغن زیتون هم جنبه درمانی دارد و هم جنبه ماده غذایی که در غذاها استفاده می شود و یک چاشنی لذیذ می باشد.

دو نوع روغن زیتون در بازار موجود می باشد؛ یکی روغن زیتون خوراکی و یکی دیگر روغن زیتون مالشی که از نوع مالشی بیشتر به عنوان جنبه زیبایی و درمانی استفاده می کنند مثلا روغن زیتون برای موی سر دارای ویتامین های مختلف است و شوره سر را از بین می برد بنابراین برای روغن تراپی موی سر یکی از بهترین گزینه ها می باشد. همچنین در طب سنتی روغن زیتون جز دسته روغن های گرم است و بنابراین وقتی استخوان ها و مفاصل دچار سردی شده باشند و التهاب این سردی موجب دردناک شدن این مفاصل گردد روغن زیتون که بر روی آن مالش داده شود در تسکین درد خیلی موثر می باشد به طور مثال متخصصان طب سنتی برای دیسک کمر این نوع روغن را تجویز می کنند.