5 واقعیت منحصر به فرد درباره زیتون

زیتون برای همه نیست، اما برای افرادی که از شوری شدید و طعم شور زیتون لذت می برند، هیچ جایگزینی وجود ندارد. اما، اگر از علاقه مندان به زیتون نیستید، ممکن است اطلاعات زیادی در مورد این میوه های کوچک نداشته باشید. در واقع، بسیاری از مردم حتی نمی دانند که زیتون در واقع یک میوه است! به همین دلیل است که ما این لیست از 5 واقعیت سرگرم کننده را گردآوری کرده ایم تا همه چیز را در مورد زیتون به شما آموزش دهیم. برای تبدیل شدن به یک متخصص زیتون همه جانبه بخوانید.

زیتون قبل از درمان غیر قابل خوردن است

بسیاری از مردم نمی‌دانند که زیتون در اولین چیدن غیرقابل خوردن است. زیتون خام مستقیماً از درخت حاوی اولئوروپئین است، یک ترکیب بسیار تلخ که زیتون را کاملاً ناخوشایند می کند. به همین دلیل است که سال ها زیتون اصلاً خورده نمی شد! در عوض، ساکنان باستانی مدیترانه، زیتون را برای روغن خود، که برای سوخت لامپ ها، به عنوان درمان مو و پوست، و برای هدایایی برای خدایان استفاده می شد، برداشت می کردند. تا قبل از طلوع روم باستان، زیتون واقعا به عنوان غذا در نظر گرفته نمی شد، زمانی که فرآیند جدیدی شامل لیمو برای درمان زیتون اختراع شد. قبلاً کشف شده بود که خیساندن زیتون در آب می‌تواند مقداری تلخی آن را از بین ببرد، اما آب باید چندین بار تغییر می‌کرد و این فرآیند فوق‌العاده طولانی بود و اغلب ماه‌ها یا حتی بیش از یک سال طول می‌کشید. با این حال، رومی ها دریافتند که افزودن لیمو به حمام آب می تواند فرآیند تلخ شدن را تا چند ساعت کاهش دهد، به این معنی که زیتون های خوراکی بسیار قابل دسترس هستند. از آن زمان، خرید روغن زیتون رویال خوبه و  ارکان واجب سبد خرید و این محصول یک غذای اصلی در رژیم غذایی مدیترانه ای تبدیل شده است.

روغن زیتون کریستال

زیتون سبز و سیاه از درختان یکسانی می آیند

شاید تعجب کنید که بدانید زیتون سبز و سیاه انواع مختلفی ندارند. در عوض، این اصطلاحات به رسیده بودن زیتون ها هنگام چیدن آنها اشاره دارد. زیتون سبز را در حالی می چینند که سبز است و هنوز نرسیده است. زیتون های سیاه را پس از رسیدن چیده و درمان می کنند. به همین دلیل، درختان زیتون اغلب زیتون های سبز و سیاه را در هر زمان از شاخه های خود آویزان می کنند. اگرچه این تنها تفاوت بین زیتون سبز و سیاه است، اما همچنان تفاوت طعمی بین زیتون های سبز و سیاه با همان تنوع پیدا خواهید کرد. زیتون‌های سبز معمولاً سفت‌تر با تلخی بیشتری هستند و صادرات زیتون سبز  بیشتر از انواع دیگر است، در حالی که زیتون‌های سیاه شیرین‌تر، کمی نرم‌تر، با تلخی کمتر و طعم پیچیده‌تر و توسعه‌یافته‌تر هستند.نیز بسیار عالی ودرجه یک است.

روغن زیتون سابروسو تقلبی

درختان زیتون می توانند بیش از 2000 سال عمر کنند

درختان زیتون می توانند عمر بسیار طولانی داشته باشند. در واقع، عمر اکثر درختان زیتون در منطقه مدیترانه چند قرن تخمین زده می شود. یک درخت، درخت زیتون Vouves واقع در Vouves، یونان، حتی ممکن است به 4000 یا 5000 سال قدمت داشته باشد. درخت کهنسال یک مقصد گردشگری است که سالانه 20000 بازدیدکننده را به خود جذب می کند و حتی موزه و وب سایت خود را دارد! شما می توانید در اینجا بیشتر در مورد آن بیاموزید. چندین دلیل ممکن وجود دارد که می تواند توضیح دهد که چرا درختان زیتون پرورده سیاه می توانند برای مدت طولانی زندگی کنند، یکی این که تنه و شاخه های درخت می توانند بمیرند و از ریشه دوباره رشد کنند. بنابراین، حتی اگر برخی از اندام‌های درخت زیتون از بین بروند، درخت می‌تواند از طریق ریشه‌هایش زنده بماند و دوباره تولید شود. علاوه بر این، درختان زیتون خود گرده افشان هستند، بنابراین برای تولید میوه و دانه نیازی به مواد ژنتیکی از درخت زیتون دیگر ندارند. برخی معتقدند که این روش می تواند درخت زیتون را از جهش هایی که می تواند برای درخت مضر باشد محافظت کند. در هر صورت، درختان زیتون عمری باورنکردنی دارند و شاهد ظهور و سقوط تمدن های باستانی بوده اند. ما فکر می کنیم که این بسیار منظم است!

 

زیتون حاوی 30 درصد چربی برای شما خوب است

هنگامی که هوس چیزی شور می کنید، ممکن است بخواهید از چیپس سیب زمینی صرف نظر کنید و به جای آن زیتون بخورید! زیتون سرشار از چربی های سالم، به ویژه چربی های تک غیراشباع است که می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش داده و التهاب را کاهش دهد. زیتون همچنین حاوی مواد مغذی مهمی مانند آهن است که مسئول حمل اکسیژن به گلبول های قرمز خون است. سطوح بالایی از آنتی اکسیدان ها مانند ویتامین E نیز در زیتون یافت می شود که می تواند التهاب سیستمیک را کاهش داده و از بیماری قلبی جلوگیری کند.روغن زیتون برای چروک صورت بسیار موثر است  در مجموع، زیتون برای شما بسیار خوب است! با این حال، اگر به سدیم حساس هستید، مراقب باشید. فرآیند پخت که باعث خوراکی شدن زیتون و  می شود شامل نمک زیادی است. خیلی دوست دارم. برای اکثر مردم، خوردن زیتون در مواردی یا به صورت نیمه مکرر اشکالی ندارد، به شرطی که بیشتر غذاهای سالم و مفید بخورید. با این حال، اگر می‌خواهید سدیم را کاهش دهید یا در مورد اینکه چگونه زیتون می‌تواند در رژیم غذایی شما قرار بگیرد سؤالی دارید، با پزشک خود صحبت کنید.

روغن زیتون اتکا ورامین

زیتون زیتون های ما خوشمزه هستند

درسته! با بیش از 70 مورد، گودال زیتون ما در Jungle Jim’s دارای بزرگترین انتخاب زیتون و آنتی پاستو در منطقه است. ما زیتون های وارداتی و با کیفیت بالا و اصیل را از سراسر جهان در انواع چاشنی ها و آب نمک با چاشنی های بی نظیر و خوشمزه حمل می کنیم! تمام موارد موجود در نوار زیتون ما برای امتحان کردن موجود است، فقط یک نمونه بخواهید و اگر در مورد نحوه درست کردن یک سینی زیتون عالی به راهنمایی نیاز دارید یا به دنبال چیز جدیدی هستید، کارشناسان ما خوشحالند که به شما کمک کنند. کارمندان Olive Pit ما تقریباً هر زیتون ایرانی یا آنتی پاستویی را که حمل می کنیم چشیده و نمونه گرفته اند و آنها دوست دارند توصیه هایی ارائه دهند یا موارد دلخواه شخصی خود را به اشتراک بگذارند.